مهم ترین مزیت هر فناوری جدید،توسعه توان آدمی است.ظهور هر فناوری جدید می تواند روش زندگی و کار افراد را متحول کند و از آنجایی که بشر همواره مقهور تکنولوژی و فناوری ساخت دست خویش بوده است این بار نیز بایستی در برابر آن سر تعظیم فرود آورد و با آموزش صحیح خود را با شرایط سازگار نماید.از این رو  مرکز آموزش عالی آزاد و مجازی دانشگاه صنعتی قوچان دوره های آموزش نرم افزار های  عمومی فنی و مهندسی را برگزار می کند. هدف و رسالت اصلی این دپارتمان آموزشی، دانشجویان، فارغ التحصیلان دانشگاه ها، مهندسین،کارکنان دولت و..... می باشد.

معرفی دوره :

در نظام آموزشی کشور برای تمامی کارمندان رسمی و پیمانی (اعم از مدیران و کارکنان) دوره های آموزشی ضمن خدمت با هدف ايجاد نگرش راهبردی و همسوسازی برنامه‏ هاي توانمندسازی و توسعه منابع انسانی با اهداف راهبردی سازمانی در نظرگرفته شده است. از این رو مرکز آموزش های عالی آزاد و مجازی (کالج) دانشگاه صنعتی قوچان در این راستا بر اساس ماده 59 تبصره 1 قانون مديريت خدمات كشوري دستگاههاي اجرائي اقدام به برگزاری دوره های ضمن خدمت در شهرسان قوچان نموده است.لذا بدینوسیله به اطلاع می رساند، فراخوان برگزاری دوره ضمن خدمت اخلاق اداري و مناسبات انساني به شرح جدول زیر می¬باشد. بدينوسيله خواهشمند است دستور فرماييد در راستاي گسترش و معرفي هرچه بهتر ظرفيت هاي اين مركز، دوره پيشنهادي را كه به پيوست خدمتتان ارائه ميگردد، در دستور كار بخش آموزش ادارات شهرستان قرار گيرد.

اهداف دوره :

مخاطبان دوره :

 

سرفصل های دوره:

ثبت نام دوره
عنوان دورهمدت زمان (ساعت)زمان برگزاریتاریخ شروعشهریه (ریال)
اخلاق اداری و مناسبات انسانی ۱۲ساعت – ۱۲ الی ۱۸ شنبه و یکشنبه – ۱۳ و ۱۴ مهر ۹۸ ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال

معرفی دوره :

ICDL مخفف عبارت International Computer Driving License گواهینامه ای بین المللی است و توانایی دارندگان این گواهینامه را در مهارت های کامپیوتر تایید می کند. و مدرک آن در سراسر جهان اعتبار دارد. یادگیری آی سی دی ال بسیار آسان می باشد و فقط نیاز به شناخت نرم افزاری و سخت افزاری رایانه دارد.
درسال 1995 اروپا برای بالابردن سطح دانش کامپیوتر مردم آزمونی برگزار نمود با عنوان ECDL که بعدها مرزهای اروپا را در نوردید و با عنوان ICDL در کشورهای غیر اروپایی شهرت یافت.تهیه ساده ترین گزارشات، مقالات، تهیه گزارشات مالی، نگهداری بانک اطلاعات بدون فراگیری نرم افزار ها Office مانند Word، Excel و…کاری بس دشوار است.

اهداف دوره :

 • ترویج و پرورش سواد کامپیوتری برای همه
 • افزایش سطح دانش فناوری اطلاعات و سطح صلاحیت فنی استفاده از کامپیوترهای شخصی و کاربردهای عمومی و افزایش رقابت در استفاده از آن برای همه شهروندان در سطح اروپا و بین الملل
 • تضمین این امر که کاربران کامپیوتر در استفاده از کامپیوتر شخصی مهارت کافی را دارند
 • افزایش بهره وری همه کارمندان و کاربرانی که در کارشان ، نیاز به استفاده از کامپیوتر دارند
 • امکان استفاده از تحقیقات در تکنولوژی اطلاعات
 • بهتر نمودن بازگشت سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات
 • ارتقای سطح کارایی در شرکت ها
 • ایجاد توانایی در کارفرمایان برای سرمایه گذاری موثر در فناروری اطلاعات
 • تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانایی کارمندان در محیط کار

مخاطبان دوره :

مخاطبان ICDL عموم افرادی است که می خواهند به شایستگی از کامپیوتر شخصی استفاده ببرند از جمله: کارکنان و کارمندان،دانش آموزان ، دانشجویان و شهروندان.

 

سرفصل های دوره:

 • مبانی کامپیوتر: اولین مهارت آشنایی کلی با سیستمهای کامپیوتر و انواع کامپیوترها، مختصری از پیدایش و تکامل کامپیوتر، آشنایی با تجهیزات کاربردی و سخت افزاری کامپیوتر مانند هارد دیسک، مادر بورد، CPU، RAM، کارت گرافیک و … و آشنایی با مفاهیم فایل و انواع آنها و از این دست اطلاعات است که اگر چه معمولا همگی با آن آشنایی دارند ولی در این سرفصل جمع بندی آنها در ذهن مخاطب بصورت اصولی انجام میگیرد.
  ویندوز: در مبحث ویندوز آشنایی با پنجره های مختلف، منوی استارت، کار با منوها و طریقه ساختن فایلها و پوشه ها و مدیرت آنها مطرح میشود. ویندوز پایه ای ترین نرم افزار یا همان سیستم عامل کامپیوتر است که برای کار با هر نرم افزار دیگری باید اول با آن آشنایی داشته باشید.
  اینترنت: در مبحث اینترنت آشنایی فراگیر با اصول اینترنت و مفاهیم آن انجام میشود. آشنایی با انواع جستجوگر های اینترنتی، خطرات فضای اینترنت، طریقه جستجو در اینترنت و ذخیره سازی محتوای مورد علاقه و همینطور طریقه ساخت ایمیل و استفاده از آن آموزش داده میشود.

  • word (آشنایی با محیط و منو ها،کاربرد اجزای منو ها،ذخیره سند،بازآوری سند،تایپ،جستجو،ویرایش و…..)
  • Powerpoint (ایجاد اسلاید،انیمیشن گذاری،افکت گذاری،مدیریت و نمایش اسلاید،پسورد گذاری و…..)
  • Excel (آشنایی با محیط برنامه،آشنایی با خانه های کاربرگ،ایجاد کارپوشه،وارد کردن داده ها،درج سطر و ستون و…)
  • Access (آشنایی با بانک اطلاعاتی،نحوه طراحی بانک اطلاعاتی،ایجاد بانک اطلاعاتی،ایجاد جداول،ذخیره سازی رکوردها و …)

ثبت نام دوره
عنوان دورهمدت زمان (ساعت)زمان برگزاریتاریخ شروعشهریه (ریال)
دوره ICDL (مقدماتی و پیشرفته) ۵۰ پنجشنبه و جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۲,۵۰۰,۰۰۰ ریال ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال